A căzut nocturna! Arbitrul a oprit partida. I-au sabotat rapidiştii? Steaua şi Dinamo au rămas pe întuneric pe stadionul din Giuleşti

Fotbal intern

Minutul 36 al partidei dintre Steaua şi Dinamo de la barajul de calificare în Liga a 3-a, a semnat un eveniment mai puţin întâlnit pe un stadion de fotbal.

Nocturna de pe stadionul din Giuleşti s-a stins, iar arbitrul partidei a fost nevoit să întrerupă meciul pentru câteva minute.

După câteva momente de suspans luminile s-au reaprins, iar meciul a fost reluat.

Episodul se adaugă altora, mult mai celebre, cum ar fi cel din 2001, când, în timpul meciului cu PSG, din Cupa UEFA, arena din Giuleşti a rămas în întuneric, la scorul de 1-0 în favoarea francezilor. În cele din urmă, giuleştenii au pierdut cu 3-0 la masă verde.

De asemenea, în 2011, la o partida din Liga 1, cu Universitatea Craiova, nocturna a cedat de trei ori. În 2015, la meciul Rapid - FC Viitorul, din etapa a 19-a a Ligii 1, luminile s-au stins pentru aproximativ 20 de secunde.

Afla mai multe despre: steauadinamoliga 4,