A fost panică totală în tribune la Buzău. Meciul Gloriei cu Farul a fost întrerupt pentru ca un suporter să primească îngrijiri medicale | VIDEO

Superliga

Meciul dintre Gloria Buzău şi Farul Constanţa a început cu un moment tensionat în tribunele arenei gazdelor.

Încă din minutul 11 al partidei de la Buzău, meciul a fost întrerupt timp de cinci minute, după ce unui suporter al gazdelor i s-a făcut rău în tribune.

În urma intervenţiilor medicilor, spectatorul a părut că şi-a revenit şi a părăsit stadionul pe propriile picioare.

Gloria Buzău - Farul Constanţa 1-0

Gloria Buzău a învins-o pe Farul Constanţa cu scorul de 1-0 (0-0), duminică, pe teren propriu, într-un meci meci din etapa a 11-a a Superligii.

Unicul gol al partidei a fost înscris de croatul Dario Canadjija (77), cu latul din marginea careului, după o pasă venită de la Ion Gheorghe.

Farul a avut două ocazii mari, prin Narek Grigorian (35), al cărui şut a fost respins de portarul David Lazar în bară, şi prin Rivaldinho (69), care nu a putut ajunge la centrarea lui Denis Alibec, fiind devansat de Lazar.

În min. 11, jocul a fost întrerupt după ce un spectator a avut nevoie de intervenţia ambulanţei.

Gloria a reuşit prima sa victorie acasă şi a doua din acest sezon.

Gloria e neînvinsă cu Eugen Neagoe antrenor, având o victorie şi două egaluri.

Farul rămâne fără victorie în deplasare în această stagiune, după trei egaluri şi două înfrângeri.

Afla mai multe despre: farul