”A jucat cu nasul rupt şi plin de sânge”. Ce jucător de la FCSB a mai avut de suferit în meciul cu PAOK: ”Arbitrul nu vrea să îl elimine”

FCSB a revenit în România după victoria uriaşă din Grecia, iar Mihai Stoica (59 de ani) a tras concluziile despre victoria de la PAOK Salonic.

FCSB a învins-o pe PAOK Salonic, în deplasare, scor 1-0, în etapa a doua din Europa League.

Golul care a adus adus victoria a fost marcat de Daniel Bîrligea, în minutul 45+8. De la formaţia roş-albastră a fost eliminat Darius Olaru, în minutul 56.

Primele concluzii ale lui Mihai Stoica: ”Nu prea o vedeam pe PAOK pierzând al treilea meci consecutiv”

La o zi distanţă după meci, Mihai Stoica a vorbit despre cele întâmplate la Salonic. Oficialul FCSB-ului a dat detalii din culise despre cum s-a trăit victoria eroică a campioanei României în Grecia.

De asemenea, el a precizat şi ce alt jucător de la FCSB a mai avut de suferit în duelul cu PAOK, pe lângă accidentatul Mihai Lixandru şi eliminatul Darius Olaru.

”(n.r. Mândru?) Da. Nu prea o vedeam pe PAOK pierzând al treilea meci consecutiv, după ce a pierdut nemeritat cu Galatasaray, a pierdut cu Aris. Am văzut primul 11 şi am spus că nu este bună seria asta.

Am văzut cu ce nonşalanţă acest arbitru nu vrea să îl elimine (n.r. cel care l-a lovit pe Şut). A jucat cu nasul rupt şi plin de sânge. La ce să te aştepţi?

Omul ăla arbitrează mult în Grecia. Poate nu a fost o idee inspirată. E adevărat, 1-0 cu şansă, dar şansa îţi surâde când ai un Olaru în teren”, a declarat Mihai Stoica, la Prima Sport.

În urma acestui rezultat, FCSB ocupă locul 4 în Europa League, cu şase puncte acumulate în primele două etape. Următorul meci continental pentru campioana României este deplasarea de pe terenul lui Glasgow Rangers.

Afla mai multe despre: fcsbmihai stoicaeuropa league