Descarcă aplicația: orange sport Live TV Orange Sport: 1 2 3 4

A ratat penalty-ul decisiv, dar tot el şi-a "mitraliat" colegii. Nistor a făcut prăpăd la declaraţii: "E greu doar cu 5-6 jucători. Numai tâmpenii"

U Cluj

Universitatea Cluj a ratat calificarea în sezonul următor al Conference League, după ce a fost învinsă, la loviturile de departajare, de Universitatea Craiova.

Acum ai 50% pentru 24 luni reducere la abonamente la trecerea de pe PrePay. Oferta, la Orange

Dan Nistor a avut ocazia de a transforma penalty-ul decisiv la loviturile de departajare şi de a-şi califica echipa în Conference League. Mijlocaşul a ratat execuţia, iar, ulterior, Universitatea Craiova a obţinut participarea în preliminariile europene.

"Numai în pielea noastră, a mea să nu fii. Cred că trebuia să câştigăm, am avut foarte multe ocazii, dar am ratat foarte uşor. Am egalat în final, dar din păcate eu nu am reuşit să marchez din penalty-ul decisiv.

Le cer mii de scuze colegilor, antrenorilor, suporterilor, tuturor clujenilor, dar asta e viaţa, trebuie să mergem mai departe. Cred că am arătat un fotbal plăcut şi cred că meritam să câştigăm. Probabil s-a simţit şi miza partidei, s-a simţit şi oboseala.

Am fost la un pas de calificarea în play-off, de calificarea în finala Cupei, acum am ratat şi acest baraj. Sper acum să vină câţiva jucători care să aducă un plus acestui lot, pentru că acest club

Când stai în 5-6 jucători, e greu să ajungi unde ţi-ai propus într-un campionat.

Am auzit aberaţii prin presă că avem salarii de 16 mii, 18 mii de euro, numai tâmpenii. Dacă vor, să vină toţi să le arăt eu contractul meu. Avem nevoie de jucători cu valoare" , a spus Dan Nistor.

Acum ai nelimitat minute şi SMS, de la 3€/lună, abonament la portare. Oferta, la Orange

U Craiova joacă în Conference League

Universitatea Craiova a învins-o pe Universitatea Cluj, duminică, scor 6-5, în urma loviturilor de departajare, şi va evolua în turul doi preliminar al Conference League.

Universitatea Cluj a ajuns în finala barajului învingând în semifinală, scor 2-0, formaţia Oţelul Galaţi.

Universitatea Craiova a încheiat play-off-ul Superligii pe locul trei, care i-a dat dreptul să participe la barajul pentru Conference League.

Duminică, după 90 de minute, scorul a fost 0-0. În prelungiri, scorul a devenit 1-1, pentru craioveni marcnd Houri ‘120 (penalty) şi pentru clujeni Nistor ‘120+10 (penalty).

La loviturile de departajare, craiovenii s-au impus cu 5-4.

• UNIVERSITATEA CRAIOVA: L. Popescu – Soiri (Ndong 96), Zajkov, Raul Silva, Bancu - Al. Creţu, Mateiu (Koljic 57), Mekvabishvili – Danciu (Bană 46), A. Ivan (Houri 75), Al. Mitriţă (Markovic 113). ANTRENOR: Costel Gâlcă
  • UNIVERSITATEA CLUJ: Gertmonas – Oancea (B. Mitrea 113), Thalisson, Masoero, Chipciu – R. Silaghi (V. Gheorghe 77), G. Simion, Bic - Nistor – Anselmo (Doukoure 86), Roger (Chinteş 77; F. Ilie 120). ANTRENOR: Ioan Ovidiu Sabău

Afla mai multe despre: u cluj