Amical cu probleme. FC Hermannstadt le-a interzis celor de la FCSB să filmeze. Pintilii şi secunzii săi, ”invitaţi” să spioneze din tribună | VIDEO

Hermannstadt​

FC Hermannstadt a avut parte de neînţelegeri cu cei de la FCSB, în primul meci amical disputat de sibieni în cantonamentul de iarnă.

FC Hermannstadt a disputat un meci amical contra formaţiei Bandirmaspor, ocupanta locului 5 din a doua ligă turcă, dar partida a fost una cu probleme.

La meci au asistat şi cei de la FCSB, care au venit să îi spioneze pe sibienii, întrucât aceştia vor fi primii adversari ai roş-albaştrilor la reluarea Superligii, care va avea loc la finalul actualei luni.

Reprezentanţii FCSB-ului au vrut să filmeze anumite secvenţe ale partidei, pe care să le analizeze în prealabil în vederea pregătirii meciului direct din etapa a 22-a din campionatul naţional.

Însă, oficialii lui Hermannstadt i-au interzis analistului video al celor de la FCSB, Marius Francisc, să filmeze partida.

În consecinţă, şi alţi angajaţi ai FCSB-ului, anume antrenorul Mihai Pintilii, Marius Popa, antrenorul cu portarii de la FCSB, dar şi Lucian Filip, preparator fizic la vicecampioana României, au fost ”invitaţi” să părăsească terenul şi să privească partida din tribună.

Meciul a avut o durată de joc inedită. Prima repriză a fost de 60 de minute, iar a doua a durat în mod obişnuit, 45 de minute.

Totuşi, antrenorul sibienilor, Marius Măldărăşanu, a scos echipa de pe teren după aproximativ 80 de minute de joc acuzând că turcii au făcut multe faulturi dure, aspect subliniat de tehnician şi la finalul partidei.

FC Hermannstadt şi FCSB se vor întâlni duminică, 22 ianuarie, de la ora 20:45, în prima etapă a Superligii din 2023, respectiv cea cu numărul 22 a sezonului.

Afla mai multe despre: hermannstadtfcsb