Andrei Cordea a vorbit în premieră despre situaţia sa ingrată de la FCSB. Cum a văzut eşecul din derby-ul cu Rapid

Jucătorul echipei FCSB, Andrei Cordea (23 de ani), a tras concluziile după eşecul suferit de vicecampioană în duelul cu rivalii de la Rapid.

FCSB a pierdut derby-ul cu Rapid, scor 0-1, în etapa a cincea din play-off-ul Superligii. Unicul gol al meciului, care a început cu întârziere, a fost marcat de Albu, în minutul 21.

Andrei Cordea, unul dintre cei mai importanţi jucători pentru FCSB în prima parte a sezonului, a ieşit din primul ”11” odată cu intrarea în play-off, dar a jucat în repriza a doua a meciului cu Rapid.

Pentru a pune presiune şi mai mult pe poarta lui Moldovan şi în căutarea golurilor, Cordea a fost aruncat în joc la startul reprizei secunde, în locul lui Compagno, dar nu a reuşit să aducă niciun impact pe tabela de marcaj.

Concluziile lui Andrei Cordea după eşecul celor de la FCSB în derby-ul cu Rapid

La finalul meciului din Giuleşti, Andrei Cordea a vorbit pentru prima dată despre situaţia în care a ajuns la FCSB, dar a punctat şi cum vede în acest moment lupta la titlu din Superligă.

”Nu voi pleca capul niciodată, ştiu ce am de făcut şi vor veni şi rezultatele cele bune. Nu ştiu de ce nu mai joc la fel. Îmi pare bine că play-off-ul se joacă de această manieră, jocuri frumoase.

Nu este nimic jucat. Farul are cinci puncte avans de noi, dar credem până la final. Vom încercă să câştigăm la Craiova. Suntem foarte uniţi în acest moment”, a declarat Cordea, după meci.

În urma acestui rezultat, FCSB rămâne pe locul al treilea în clasament, cu 37 de puncte, în timp ce Rapid este pe 5, cu 31 de puncte.

Afla mai multe despre: fcsbcordeasuperliga