Antrenorul lui Sepsi şi-a pus jucătorii la zid: ”Trebuie o schimbare de atitudine!”

Farul Constanța

Formaţia Farul Constanţa a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Sepsi Sfântu Gheorghe, într-un meci din etapa a zecea a Superligii.

Suciu, după Farul - Sepsi

Golurile învingătorilor au fost marcate de ALibec, în minutele 12 şi 52, din penalti. La al doilea gol, iniţial penaltiul a fost executat şi ratat de Grigoryan, însă lovitura a fost repetată de Alibec, deoarece la prima Niczuly nu a ţinut niciun oicor pe linia porţii.

În minutul 31, de la gazde a fost eliminat Bălaşa. Şi de la Sepsi a fost eliminat un jucător, El Sawy, în minutul 76. Pe final, în minutul 90+2, pentru Sepsi a marcat Coman.

Valentin Suciu, antrenorul echipei Sepsi, a vorbit despre înfrângerea de azi şi a tras un mare semnal de alarmă jucătorilor de la Sepsi.

”Acolo am pierdut jocul de azi, la atitudine, trebuie să ne schimbăm atitudinea pe viitor altfel nu avem şansă împotriva nimănui. Nu am profitat de superiotitatea numerică.

Am avut o reacţie, dar târziu! Pe mine mă deranjează că s-a ajuns să se acorde, de arbitraj nu am ce să zic şi nici nu vreau. Atitudinea noastră nu a permis mai mult...

Dacă jucam ca în ultimele 5-7 minute era altceva! O să fie dificil cu FCSB, un joc împotriva campioanei, o echipă bună! Trebuie să ne schimbăm abordarea, să punem mai mult suflet”, a declarat Suciu.

Afla mai multe despre: farulsepsisuciu