”Avem alternative precum Ianis Hagi sau jucătorii de la echipa a doua”. Anunţul antrenorului de la Alaves

La Liga

Ianis Hagi (25 de ani) a jucat din nou pe finalul unui meci pentru Alaves, iar antrenorul formaţiei din La Liga a vorbit iar despre situaţia internaţionalului român.

Deportivo Alaves a reuşit să câştige, pe teren propriu, contra celor de la Getafe, scor 1-0, în etapa a 37-a, penultima, din La Liga.

Acum ai 50% pentru 24 luni reducere la abonamente la trecerea de pe PrePay. Oferta, la Orange

Unicul gol al întâlnirii a fost înscris în minutul 12 de către Carlos Vicente, din pasa lui Ruben Duarte. Reuşita gazdelor a avut nevoie de validarea VAR şi a adus o victorie importantă pentru gruparea condusă de Luis Garcia.

Ianis Hagi, adus din nou în discuţie de antrenorul lui Alaves

Internaţionalul român Ianis Hagi a intrat în minutul 87, în locul lui Jon Guridi.

La finalul partidei, antrenorul lui Alaves, Luis Garcia, a tras concluziile cu privire la jocul echipei sale, dar a punctat şi un aspect legat de Ianis Hagi.

”Vom avea probleme în alcătuirea mijlocului la meciul cu Las Palmas din cauza suspendărilor lui Blanco şi Benevidez. Totuşi, avem alternative precum Ianis Hagi sau jucătorii de la echipa a doua”, a declarat Luis Garcia, citat de presa iberică.

În clasamentul din Spania, Alaves este pe locul 10, cu 45 de puncte, cu două puncte peste Getafe, care este pe 11, cu 43 de puncte.

Acum ai nelimitat minute şi SMS, de la 3€/lună, abonament la portare. Oferta, la Orange

Ianis Hagi a jucat în 24 de meciuri pentru formaţia bască şi a livrat două goluri şi o pasă decisivă.

Afla mai multe despre: la ligastranierialavesianis hagi