Descarcă aplicația: orange sport Live TV Orange Sport: 1 2 3 4

BOOM | Budescu şi-a găsit echipă. A debutat deja pentru noul său club din fotbalul românescgalerie foto

Fotbal intern

Constantin Budescu s-a despărţit de Farul, la jumătatea lunii trecute, iar acum a evoluat pentru o nouă echipă într-un meci amical.

Fără meci oficial jucat de la finalul lunii martie, mijlocaşul în vârstă de 35 de ani n-a dus lipsă de oferte şi a fost dorit insistent de cluburi importante din Liga a II-a, printre care Concordia Chiajna şi FC Argeş.

În cele din urmă, Constantin Budescu a bătut palma cu Gloria Buzău, nou promovată în Superligă, şi a şi debutat deja pentru noua sa echipă. Andrei Prepeliţă, antrenorul echipei, nu l-a folosit din primul minut pe mijlocaş, însă l-a trimis în teren în repriza secundă pe Budescu în amicalul pierdut cu Hermannstadt, scor 0-1.

La Gloria Buzău, pe lângă Constantin Budescu, a ajuns sub comanda lui Prepeliţă şi Dragoş Grigore, care s-a despărţit în această vară de Rapid.