BREAKING | OUT de la FCSB. Becali a anunţat primii 3 fotbalişti care pleacă deja de la echipă

FCSB a încheiat sezonul cu o nouă înfrângere, scor 0-2, pe terenul Rapidului.

Campioana României intră acum într-o scurtă vacanţă, urmând ca de luna viitoare să reia pregătirea în vederea noului sezon. FCSB va participa în preliminariile Champions League, astfel că Gigi Becali vrea să-i pună la dispoziţie lui Elias Charalambous un lot cât mai competitiv.

În aceste condiţii, latifundiarul din Pipera a dezvăluit că nu va da afară jucători, singurii care vor pleca în vara acestui an fiind Ovidiu Popescu, Ionuţ Panţîru şi Eduard Radaslavescu.

Ultimii doi vor fi cedaţi sub formă de împrumut la alte echipe din fotbalul românesc, în timp ce Ovidiu Popescu va juca la Universitatea Cluj, după ce şi-a încheiat contractul cu FCSB.

"Pleacă Ovidiu Popescu, a semnat cu U Cluj, mai pleacă Panţîru, îl dăm împrumut. Nu mai avem jucători care să plece. Îl mai dăm împrumut şi pe Radaslavescu, eu am încredere în el, dar are nevoie de puţină coordonare, iar un an are nevoie să joace. Eu îmi fac echipă acum, anul acesta n-are unde să joace la noi" , a declarat Gigi Becali la Prima Sport.

Acum ai 50% pentru 24 luni reducere la abonamente la trecerea de pe PrePay. Oferta, la Orange

Rapid - FCSB 2-0

Rapid Bucureşti a învins-o, duminică seara, pe teren propriu, scor 2-0, pe campioana României, FCSB, în ultimul meci al Superligii din acest sezon.

Funsho Bamgboye a deschis scorul în Giuleşti, în minutul 11, nigerianul reluând în plasă mingea respinsă în faţă de Andrei Vlad la şutul lui Krasniqi. După gol, marcatorul a fost înlocuit, el acuzând probleme medicale. Portarul gazdelor, Ungureanu a respins excelent la lovitura de cap a lui Miculescu, din minutul 38, însă cei care au înscris au fost tot giuleştenii, în minutul 42, prin Petrila.

Ungureanu a mai avut o intervenţie la şutul lui Alhassan, din minutul 45+1, şi gazdele au intrat cu avantaj de două goluri la pauză.

S-a încheiat 2-0 pentru Rapid, care termină pe ultimul loc din play-off, al şaselea, cu 32 de puncte.

Acum ai nelimitat minute şi SMS, de la 3€/lună, abonament la portare. Oferta, la Orange

• RAPID: B. Ungureanu - Onea, Săpunaru (I. Cristea 46), P. Iacob, Borza - Oaidă, Kait (Emmers 46), Hasani (Papeau 64) – E. Krasniqi, A. Rrahmani (Burmaz 73), Funsho Bamgboye (Petrila 14). ANTRENOR: Bogdan Lobonţ
  • FCSB: A. Vlad – V. Creţu, Haruţ, Chiricheş, Panţîru (Luis Phelipe 64) – Baba Alhassan (Pandele 69), Lixandru, Al. Băluţă (M. Toma 78) – Antwi (Pădurariu 78), Miculescu, D. Popa (Radaslavescu 46). ANTRENOR: Elias Charalambous