Budescu a fost trimis la încălzire, dar n-a mai intrat în meciul cu Gaz Metan. Explicaţia lui Toni Petrea: ”Nu am crezut că putea să ne ajute”

FCSB

FCSB a reuşit să o învingă pe Gaz Metan în a 19-a etapă a Ligii 1, scor 1-0.

Gaz Metan Mediaş a pierdut duelul de pe teren propriu împotriva FCSB-ului, scor 0-1. Olaru a marcat unicul gol al partidei, în minutul 59.

Mijlocaşul central a fost aruncat pe teren la pauză, alături de Andrei Cordea şi de Claudiu Keşeru.

În final, fostul jucător de la Mediaş a fost eroul roş-albaştrilor, astfel că FCSB n-a mai avut nevoie de prezenţa lui Budescu în teren.

În urma partidei, Toni Petrea a dezvăluit că plănuia să îl arunce pe teren pe numărul 11 al FCSB-ului, la 0-0, pentru a forţa un gol, însă reuşita lui Darius Olaru i-a luat şansa de a juca mijlocaşului de 32 de ani.

În plus, antrenorul celor de la FCSB s-a declarat mulţumit de rezultat şi a afirmat că speră ca echipa să continue seria bună de rezultate pentru a avea şanse de a o prinde pe CFR din urmă.

Budescu a fost trimis la încălzire de Toni Petrea, dar nu a mai intrat pe teren

La 1-0 pentru noi, mă aşteptam ca pe final să vină cu mingi lungi aruncate şi cu fundaşii centrali, să pună presiune, din fericire ne-am descurcat, am reuşit să nu primim gol şi asta mă bucură.

În principal mă bucură că am câştigat. Jucăm cu o presiune la fiecare joc, e normal câns untem în spatele liderului, sper să o ţinem tot aşa.

(n.r. aţi fost inspirat la schimbări) Avem un lot destul de echilibrat, cu jucători care pot face diferenţa şi îşi pot face simţită prezenţa atunci când intră pe teren. Important e ce fac pe teren, nu cât joacă.

Chiar înainte de gol îl trimisesem la încălzire (n.r. pe Budescu), la 0-0 trebuia să forţăm puţin, dar am marcat şi mă aşteptam pe final la mingile astea aruncate şi nu am crezut că putea să ne ajute la faze din astea”, a declarat Toni Petrea.

Afla mai multe despre: toni petrea