Calificare dramatică pentru românii din Belgia. Boloni merge în optimi după prelungiri

Antwerp şi Standard Liege s-au calificat în optimile de finală ale Cupei Belgiei.

Denis Drăguş a fost rezervă la Standard, care a trecut cu greu de Lommel SK, scor 2-1. Boljevic a marcat golul victoriei în minutul 90+2. Tot el deschisese scorul, iar Lommel restabilise egalitatea în minutul 54 prin Sanyang.

Într-un alt meci din Cupa Belgiei, Antwerp, formaţia lui Boloni a avut nevoie de prelungiri pentru a trece de Lokeren. Beridze a deschis scorul pentru Lokeren în chiar minutul 1, dar Mbokabni a egalat pentru Antwerp în minutul 5.

Înainte de pauză, Antwerp a preluat conducerea prin reuşita lui Miyoshi, însă cu cinci minute înainte de final, Navarro a restabilit egalitatea şi a dus meciul în prelungiri.

Formaţia lui Boloni a primit biletele pentru optimi după goluri marcate în minutele 98 şi 117

Afla mai multe despre: boloniantwerp