Ce a făcut Dennis Politic la pauza meciului cu Sepsi. Cum şi-a „trezit” colegii starul celor de la Dinamo

Dinamo București

Dinamo a terminat la egalitate duelul cu Sepsi Sfântu Gheorghe, scor 1-1, în Superliga României.

Ce le-a transmis colegilor Dennis Politic la pauza meciului cu Sepsi

Dinamo nu a avut o primă repriză excelentă în deplasarea de la Sfântu Gheorghe, iar Dennis Politic a simţit nevoia să-i „trezească” pe colegii săi la pauza meciului. Cu un discurs de adevărat lider, starul lui Dinamo şi-a motivat coechipierii, care au reuşit să restabilească egalitatea în partea a doua a meciului.

„Am făcut o partidă destul de bună. Ştiam ca va fi un meci dificil, mai ales că Sepsi este o echipă foarte bună pe teren propriu. O echipă care combină foarte bine. Am început sezonul destul de bine şi sunt foarte încrezător.

Ideale erau 3 victorii, dar asta ar fi fost într-o lume perfectă! Dar cum nimic nu este perfect, e un început destul de bun. Sunt încrezător pentru ce urmează”.

Am spus în pauză în vestiar că uneori trebuie să suferi şi am luptat împreună. Ştiam că vom avea şansele noastre să dăm gol. Eu îmi doresc un sezon mult mai bun decât cel precedent. Sunt foarte fericit că sunt aici şi vreau să-mi ajut echipa cât de mult pot”, a spus Dennis Politic, potrivit gsp.ro.

Afla mai multe despre: dennis politicdinamosuperliga