Ce onoare pentru Răzvan Marin! Distincţia primită din partea Serie A. ”A trimis mingea direct în vinclu cu sânge rece”

Serie A

Internaţionalul Răzvan Marin (28 de ani) a fost cel care a marcat primul gol împotriva lui Juventus Torino în acest sezon din Serie A.

Românul Răzvan Marin, răsfăţatul italienilor: ”A trimis mingea direct în vinclu cu sânge rece”

Răzvan Marin a marcat din penalty golul echipei Cagliari în remiza obţinută, în deplasare, scor 1-1, cu Juventus, în etapa a şaptea a campionatului Italiei.

Mijlocaşul român a intrat pe teren în minutul 65, în locul lui Makoumbou, şi a marcat de la punctul cu var, în minutul 88.

Juventus a deschis scorul în minutul 15, prin Vlahovic, tot dintr-o lovitură de la 11 metri.

Pentru Răzvan Marin este al doilea gol consecutiv în Serie A, după ce a marcat şi etapa trecută în partida cu Parma.

Imediat, internaţionalul român a fost elogiat. Răzvan Marin a fost desemnat omul meciului dintre Juventus şi Cagliari de către Serie A.

De asemenea, şi presa din Italia l-a complimentat pe fotbalistul român al lui Cagliari, aflat într-o formă foarte bună a carierei.

”A intrat pe parcurs şi a adus vivacitate în atac. Penalty-ul pe care l-a transformat a fost foarte dificil, pe o scenă importantă şi foarte aproape de minutul 90.

Nu a ratat şi a trimis mingea direct în vinclu cu sânge rece”, au scris italienii de la tuttomercatoweb.com despre evoluţia internaţionalului român.

Aceiaşi jurnalişti din Il Calcio i-au acordat lui Răzvan Marin nota 7, cea mai mare din echipa sa, pentru jocul făcut pe terenul lui Juventus Torino.

Afla mai multe despre: razvan marinechipa nationalaserie acagliari