Ciprian Deac, mesaj direct către coechipierii lui după egalul cu FC Botoşani! ”Trebuie să fim mai responsabili. Îmbrăcăm tricoul echipei campioane!”

CFR Cluj

Campioana CFR Cluj a înregistrat o remiză, scor 1-1, luni, pe teren propriu, cu FC Botoşani, în ultimul meci al etapei a XXIII-a a Ligii I. Avantajul clujenilor faţă de ocupanta poziţiei secunde, FCSB, s-a micşorat la 8 puncte.

Ciprian Deac a marcat pentru CFR în minutul 45+1, din penalty, acordat după un henţ al lui Şeroni. Dawa a egalat pentru FC Botoşani în minutul 81, după ce a marcat cu capul din 3 metri. După egalul cu echipa moldovenilor, Ciprian Deac a transmis un mesaj către colegii lui şi a spus că echipa trebuie să fie mai responsabilă.

”Trebuie să fim mai responsabili. Îmbrăcăm tricoul echipei campioane!”

”Am marcat înainte de pauză, ceea ce ne-a dat linişte. A doua repriză trebuia să controlăm mai mult jocul şi să marcăm golul 2. Aţi văzut, în fotbal se poate întâmpla orice. Ştiam că Botoşani e o echipă bună, cu un joc plăcut. Nu trebuie să facem o tragedie, e doar al doilea meci din acest an.

Nu suntem încă la potenţial maxim. Eu cred că am avut şi în repriza a doua ocazii de a marca. Acolo s-a pierdut, când nu am reuşit să ne desprindem. Nu ştiu ce s-a întâmplat în acest an. Trebuie să strângem rândurile, să fim mai responsabili, pentru că îmbrăcăm triocul echipei campioane”, a spus Ciprian Deac, la finalul meciului.