Conceicao s-a enervat şi a cedat la conferinţa de presă: "Tu aşa crezi că a fost?" Întrebarea care l-a scos din sărite pe portughez

Superliga

Antrenorul echipei CFR Cluj, Toni Conceicao, s-a enervat în timpul conferinţei de presă de după meciul cu Viitorul, câştigat campioana en titre cu scorul de 1-0.

Totul a început de la o afirmaţie a unui jurnalist aflat în sală, care a spus că jocul formaţiei ardelene a început să semene cu cel de anul trecut, din perioada în care echipa era condusă de Dan Petrescu. Tehnicianul portughez a fost vizibil deranjat, a gesticulat şi a privit descumpănit către ceilalţi ziarişti aflaţi la conferinţă, înaintea de a-i da replica jurnalistului.

"Tu crezi că ultima partidă a CFR-ului a fost aşa, la fel ca anul trecut? Astăzi e posibil, jocul trecut, nu. Cred că am jucat bine în multe partide. Aşa este fotbalul, poti juca bine şi poţi juca prost. Noi am jucat prima repriza, am jucat prost în repriza a doua. Echipa a avut atitudine, cred că a fost pentru prima dată când echipa a fost testată cu adevărat.

Viitorul este o echipa bună, campionatul se decide în mai, e drum lung pentru toată lumea, pentru noi, pentru FCSB, pentru toate candidatele.

Foarte greu meciul cu FCSB. Ambiţia mea este ca echipa mea să câştige. Urmează o săptămână de muncă. Obiectivul nostru este să câştigăm la Bucureşti. Vedem, suntem liniştiţi, e un drum foarte lung până în mai", a afirmat Toni Conceicao, în cadrul conferinţei de presă.

Formaţia CFR Cluj a învins, luni, în deplasare, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa FC Viitorul, în ultimul meci al etapei a XX-a a Ligii I.

În minutul 33, George Ţucudean a marcat singurul gol, cu un şut din apropiere după o pasă a lui Omrani.

Afla mai multe despre: conceicaocfrconferinta