Concluziile lui Dică la final de an. Ce transferuri îşi doreşte şi când vor reveni jucătorii accidentaţi

FCSB a reuşit să câştige cu 2-0 în faţa unei echipe pe care nu o mai învinsese de trei meciuri şi se apropie la două puncte de liderul CFR. Nicolae Dică a explicat la finalul jocului cum a obţinut acest succes, dar şi ce planuri are în pauza de iarnă.

"O victorie meritată şi muncită. Băieţii au făcut un efort extraordinar în repriza a doua. La pauză le-am spus că vom face efort dublu faţă de prima repriză şi vom juca 4-4-1, cu Tănase în faţă. Le-am cerut să-i lăsăm pe adversari să ducă mingea la margine, pentru că, în afară de Ţucudean, ei nu aveau niciun jucător care să lovească bine mingea cu capul.

M-am uitat la reluări pe faza cu Gnohere. Nu a fost nimic. De când am venit la Steaua, nu am comentat niciodată arbitrajul. Pintilii e un jucător foarte important pentru noi. Da, este o pierdere importantă. Avem o vacanţă meritată. Nu trebuie să mai facem multe transferuri, avem un lot bun şi numeric şi valoric. Trebuie să mai aducem 1-2 jucători maximum.

Bălaşa şi Planic vor reveni în al doilea cantonament. Nu ştim deocamdată dacă Budescu poate reveni în primul cantonament" - a spus Nicolae Dică la Telekom Sport.

Afla mai multe despre: nicolae dicafcsbliga 1viitorul