Constantin Gâlcă, reacţie dură după ”U” Cluj - Universitatea Craiova 1-1. Ce l-a deranjat pe antrenorul oltenilor. ”Am greşit foarte mult”

Constantin Gâlcă, reacţie dură după ”U” Cluj - Universitatea Craiova 1-1. Ce l-a deranjat pe antrenorul oltenilor. ”Am  greşit foarte mult”

U Cluj

Constantin Gâlcă a tras concluziile după remiza dintr ”U” Cluj şi Universitatea Craiova, din etapa a zecea a Superligii.

Antrenorul alb-albaştrilor a pus rezultatele slabe ale echipei sale din ultima perioadă şi pe seama formei oscilante pe care au arătat-o elevii săi şi a tras un semnal de alarmă după prima repriză a partidei de pe Cluj Arena, în care oltenii nu au reuşit să fie periculoşi.

Ce a declarat Constantin Gâlcă, după ”U” Cluj - Craiova 1-1

”Am spus înainte că-mi doream să luăm cele trei puncte, băieţii au fost montaţi toată săptămâna. În prima repriză nu prea am existat.

În a doua repriză am avut ceva ocazii, am avut şi şansă la gol, dar nu e de ajuns cu 45 de minute. Am greşit foarte mult. Când pierzi mingea aşa uşor, e normal să fac schimbări. Cei care au intrat au făcut-o bine.

Unii abia şi-au revenit, forma jucătorilor oscilează destul de mult. Baiaram a jucat bine meciul trecut, acum puţin mai slăbuţ. E greu să alegi un cel mai bun prim 11. Sperăm să fim cât mai buni şi să câştigăm puncte.

Nu este ciudat că 'U' Cluj e lider. Dacă au luat puncte, au luat pe meritul lor. Au omogenitate în echipă”, a declarat Constantin Gâlcă, după U Cluj - CSU Craiova 1-1.

Afla mai multe despre: superliga