Continuă criza pentru AS Monaco. Echipa lui Thierry Henry e penultima în clasament, după înfrângerea de la Reims

Ligue 1

AS Monaco a fost învinsă, în deplasare, scor 0-1 (0-1), de Reims, în etapa XII-a din Ligue 1. Cafaro a marcat în minutul 24, apoi, oaspeţii au avut superioritate numerică din minutul 49, după eliminarea lui Romao.

Intrat în minutul 46, în locul lui Tielemans, Pele a văzut şi el cartonaşul roşu, în minutul 71, restabilind egalitatea numerică pe teren.

AS Monaco, fără victorie de 14 meciuri în toate competiţiile, din 11 august, şi cu şapte înfrângeri în Ligue 1, este pe locul 19 în clasament, penultimul, cu şapte puncte.

Guingamp, ultima clasată are tot şapte puncte, dar poate întrece campioana din 2017 în ierarhie, dacă va obţine cel puţin un punct, duminică, pe terenul formaţiei FC Nantes.