Cosmin Matei a înscris pentru Istra în meciul pierdut cu 1-2 împotriva formaţiei Rudes Zagreb

Stranieri

Fotbalistul echipei NK Istra, Cosmin Matei, a înscris un gol în meciul pierdut, joi, în deplasare, scor 1-2, în faţa formaţiei Rudes Zagreb, în etapa a XXVII-a a campionatului Croaţiei.

Matei, care a jucat până în minutul 75, a deschis scorul în minutul 21. Gazdele au egalat prin Entrena ’70 şi au obţinut victoria datorită unui gol marcat de Miljanic, în minutul 90+2.

NK Istra ocupă locul opt în clasament, antepenultimul, cu 24 de puncte, iar Rudes este pe nouă, cu 20 de puncte. Lider este Dinamo Zagreb, cu 59 de puncte.

Afla mai multe despre: cosmin matei