Cristi Săpunaru sare în apărarea unui coleg, după Rapid - FCSB 2-0: ”Fiecare om greşeşte în viaţă. Merită a doua şansă”

Superliga

Rapid a obţinut o victorie de moral, 2-0 în faţa FCSB, însă giuleştenii au au părăsit ultima poziţie din play-off.

La finalul partidei, Cristi Săpunaru i-a luat apărarea lui Paul Iacob, contestat de fanii rapidişti încă din primul minut, după incidentul de la finalul partidei cu Universitatea Craiova din Giuleşti.

Atunci, fostul apărător al Farului a fost la un pas să se bată cu un fan aflat la Tribuna 1 şi a fost cu greu oprit de oamenii din staff.

Acum ai 50% pentru 24 luni reducere la abonamente la trecerea de pe PrePay. Oferta, la Orange

”Afară, afară, afară din Giuleşti” a fost scandarea pe care fanii Rapidului i-au adresat-o lui Paul Iacob.

Ce a declarat Cristi Săpunaru, după Rapid - FCSB 2-0

”Întotdeauna să câştigi un derby este ceva special. Dar, la ce s-a întâmplat în play-off, nu ar trebui să fim fericiţi. A fost un derby şi s-a jucat la intensitate maximă.

Nu ştiu ce s-a întâmplat în play-off, nu am nicio explicaţie. S-a pierdut totul, s-a pierdut Europa. Sperăm la anul să începem mai bine.

Dacă luaţi primele două meciuri din play-off, am avut multe ocazii de a marca. Nu dau vina pe atacanţi. După care, a venit o prăbuşire a echipei şi n-am mai putut să ieşim din această gaură neagră. Fanii au dreptul să fie supăraţi. E bine că măcar le-am oferit o victorie suporterilor în ultimul meci al sezonului.

Acum ai nelimitat minute şi SMS, de la 3€/lună, abonament la portare. Oferta, la Orange

Paul Iacob şi-a făcut treaba astăzi, a făcut un meci bun. Este decizia lor, dar nu cred că de la o ceartă să se ajungă aşa departe. Şi-a cerut scuze. Fiecare om în viaţă greşeşte. Merită să i se acorde a doua şansă”, a spus Cristi Săpunaru, după Rapid - FCSB 2-0.

Afla mai multe despre: superligarapidfcsb