Cu doi jucători din Superliga titulari, Macedonia de Nord s-a impus în faţa Armeniei. Isnik Alimi, gol şi assist

Macedonia de Nord a învins Armenia cu scorul de 2-0, într-un meci al Ligii C din UEFA Nations League.

Miovski a deschis scorul în minutul 72 al partidei, din pasa lui Isnik Alimi, jucător al celor de la Sepsi Sf. Gheorghe.

Trei jucători din Superliga, titulari în Armenia - Macedonia de Nord

Mijlocaşul în vârstă de 30 de ani al celor de la Sepsi a reuşit să înscrie şi el, în minutul 85, din pasa lui Alioski. Macedonia de Nord s-a distanţat faţă de restul echipelor din a patra grupă a Ligii C. 10 puncte este totalul liderului grupei, în timp ce Armenia are patru puncte.

Pentru Armenia, Artur Miryanyan, fotbalistul adus de U Cluj de la Noah în perioada de transferuri din vara acestui an, a evoluat ca titular, dar a fost înlocuit în minutul 65.

Alimi a avut parte de o prestaţie solidă şi la ultima partidă a celor de la Sepsi înaintea pauzei pentru meciurile echipelor naţionale. A reuşit să înscrie şi să paseze decisiv la partida câştigată de covăsneni pe terenul celor de la FC Hermannstadt, cu scorul de 4-0.

Afla mai multe despre: isnik alimigjoko zajkovmacedonia de nord