Cu Răzvan Marin titular, Standard a pierdut derby-ul cu Anderlecht în minutele de prelungire

Stranieri

Anderlecht s-a impus în derby-ul cu Standard Liege, 2-1, după ce formaţia lui Răzvan Marin a condus cu 1-0 la păuză. Internaţionalul român a fost titular şi a jucat pe toată durata partidei.

Djenepo a deschis scorul pentru Standard chiar înainte de pauză, dar în minutul 72, Santini a restabilit egalitatea pentru gazde.

În prelungiri, formaţia pregătită de Vanhaezebrouck a dat lovitura prin fundaşul central, Sanneh.

Răzvan Marin a jucat pe toată durata partidei la oaspeţi. În urma acestui rezultat, Standard coboară pe 8, cu 12 puncte. Anderlecht urcă pe podium cu 16 puncte, dar e la cinci lungimi de undă de liderul Brugge.

Afla mai multe despre: răzvan marinstandard liege