Cum s-a simţit Darius Olaru lângă Edjouma în teren: ”Vom vedea pe viitor cine va juca!”

FCSB a învins, duminică, pe Arena Naţională, cu scorul de 3-2 (0-2), pe Chindia Târgovişte, în etapa a XXVI-a a Ligii 1.

Oaspeţii au condus la pauză cu 2-0. Ei au marcat un gol în minutul 90+3, care a fost anulat pe motiv de ofsaid. Şi gazdele au avut un gol anulat, la scorul de 3-2, pentru un presupus henţ. Proaspăt transferat la FCSB, Edjouma a fost titular în faţa celor de la Chindia, iar Darius Olaru a dezvăluit cum s-a adaptat la echipa bucureşteană fostul jucător de la Botoşani.

”Vom vedea pe viitor cine va juca!”

”A fost o partidă foarte grea. Din păcate, prima repriză nu am reuşit să pasăm mult mai repede mingea şi ne-au prins pe contraatac. Ne-au dat şi acel gol cu faza fixă, execuţie frumoasă. După pauză, am intrat mult mai bine. Mult mai conectatţi. Am reuşit să întoarcem şi ne bucurăm de cele 3 puncte.

Cred că s-au retras şi ei puţin cam mult după pauză. Nu ştim de ce. Am reuşit să îi desfacem mult mai bine şi am reuşit să marcăm 3 goluri. A fost foarte bine lângă Edjouma, este un jucător foarte bun. Vom vedea pe viitor cine va juca. Este un băiat de treabă şi sperăm să îl băgăm cât mai repede în grup.

A reuşit şi CFR-ul să câştige pe final, după mai mult ghinion, au reuşit şi ei. Continuăm lupta acolo. Sunt 6 puncte. Luptăm pentru fiecare punct să stăm aproape. La pauză am vorbit, am avut o discuţie între noi şi am reuşit să întoarcem”, a spus Darius Olaru, la finalul meciului.

Clasament: CFR Cluj - 64 de puncte, FCSB - 58, FC Voluntari - 43, FC Botoşani - 41, CS Universitatea Craiova - 39 de puncte, Farul - 39, FC Argeş - 38, Rapid - 36, Sepsi - 33, UTA - 33, Chindia - 28, CS Mioveni - 27, FC U Craiova - 26, Gaz Metan - 22, Dinamo - 13, Academica Clinceni - 11.

Afla mai multe despre: fcsb-olaru-edjouma