Dan Petrescu şi-a ieşit din minţi! Reacţie violentă şi cuvinte greu de reprodus în faţa tuturor, în CFR Cluj - Universitatea Craiova | VIDEO

CFR Cluj

Dan Petrescu (56 de ani) a oferit un nou episod regretabil, după ce a considerat că a fost nedreptăţit în timpul meciului CFR Cluj - Universitatea Craiova, din etapa a treia a Superligii. Furia antrenorului a fost manifestată violent la adresa arbitrilor.

Un nou moment de furie din partea lui Dan Petrescu! A erupt în direcţia arbitrilor, în CFR Cluj - Universitatea Craiova

CFR Cluj a jucat cu Universitatea Craiova, în Gruia, duminică, de la 22:00, live video pe Orangesport.ro. Meciul a fost unul tensionat, în prima repriză, atunci când centralul Marcel Bîrsan a luat mai multe decizii care l-au supărat pe Dan Petrescu.

"Bursucul" s-a enervat prima dată în minutul 39, atunci când Nkololo a fost faultat dur, iar reacţia antrenorului de la CFR Cluj l-a făcut pe arbitrul central să-l avertizeze cu cartonaşul galben.

Al doilea moment care l-a revoltat pe Dan Petrescu s-a petrecut în minutul 45, când Kamara a fost eliminat pentru o intrare neglijentă asupra unui adversar. Marcel Bîrsan a avut nevoie de VAR pentru a acorda eliminarea, iar arbitrul a fost supus cuvintelor greu de suportat din partea lui Dan Petrescu.

La pauză, în timp ce echipele intrau la cabine, Dan Petrescu a fost surprins mergând în spatele arbitrilor. Principalul a cerut explicaţii, a gesticulat şi le-a aruncat cuvinte reprobabile celor care au oficiat meciul din Gruia.

În a doua repriză, Marcel Bîrsan a anulat şi un gol pentru Universitatea Craiova, după un fault premergător execuţiei superbe reuşite de Alexandru Creţu.