Danemarca a spulberat Moldova în preliminariile Campionatului Mondial. Spania s-a salvat in extremis în Georgia

Danemarca a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 8-0 (5-0), reprezentativa Republicii Moldova, într-un meci din etapa a II-a a Grupei F a preliminariilor Cupei Mondiale din Qatar

Danemarca a spulberat-o pe Republica Moldova, scor 8-0. Au marcat: Dolberg '19 (p), '48, Damsgaard '22, '29, Larsen '35, Jensen '39, Skov '81, Ingvartsen '89.

Într-un meci din grupa B, Spania a învins greu în Georgia, scor 2-1. Dani Olmo a marcat golul victoriei în minutul 92. Şengelia (Georgia) a foste liminat, în minutul 90+4.

Anglia s-a impus în Albania cu scorul de 2-0. Mason Mount şi Harry Kane au marcat pentru englezi.

Campioana mondială en titre Franţa a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-0 (2-0), reprezentativa Kazahstanului, în etapa a II-a a Grupei D a preliminariilor CM din Qatar. Franţa conduce în clasament, cu patru puncte. Bosnia-Herţegovina, Finlanda şi Ucraina au câte un punct, iar Kazahstan, niciunul.

Afla mai multe despre: preliminarii