Debeljuh a adus victoria CFR-ului în partida cu Farul. Atacantul e cu gândul la dubla cu Steaua Roşie: ”Va fi foarte greu”

CFR Cluj

Campioana României, CFR Cluj a învins pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa Farul Constanţa, în etapa a V-a a Ligii I. Debeljuh a marcat pentru clujeni.

Campioana a trecut de Farul cu scorul de 1-0. Unicul gol al meciului a fost marcat de Gabriel Debeljuh, în minutul 36.

A fost prima înfrângere a sezonului pentru formaţia constănţeană. Gică Hagi nu a putut lua loc pe banca tehnică, fiind suspendat pentru acest meci. CFR are cinci victorii în primele cinci runde ale sezonului, opt goluri marcate şi doar trei primite. Trupa lui Şumudică se bucură de un start perfect de sezon în Liga 1.

Eroul clujenilor, Gabriel Debeljuh a mărturisit imediat după meci: ”Prima repriză a fost foarte bună! Am jucat foarte bine, ne-am creat multe ocazii, puteam să marcăm mai multe goluri şi după în repriza a doua am coborât puţin pentru că eram obosiţi, am jucat la trei zile, dar importantă este victoria în acest joc important.”

Debeljuh a fost declarat omul meciului: ”Cinci meciuri, cinci victorii. Este important să câştigăm şi de fiecare dată victorie, victorie, victorie, pentru că la CFR este doar despre victorie. Pentru mine este mai greu, pentru că îi avem pe Omrani şi Alibec şi antrenorul schimbă de fiecare dată şi nu am prea mult timp să joc, dar important e când joci să dai tot pentru echipă”

Atacantul campioanei este deja cu gândul la deplasarea de la Belgrad: ”O să fie foarte greu pentru că suporterii sunt aşa puternici, sunt foarte puternici, sunt printre cei mai fanatici suporteri din lume, vom vedea. Veţi vedea, va fi foarte greu”

Afla mai multe despre: debeljuh