Decizia lui Dică după o nouă ieşire necontrolată a lui Alibec. Ce urmează pentru jucător

FCSB

CFR Cluj a terminat la egalitate, duminică seară, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa FCSB, într-un meci din etapa a doua a play-off-ului Ligii I, în care Andrei Peteleu şi Mihai Pintilii au fost eliminaţi şi oaspeţii au egalat în minutul 90+1, în direct la Telekom Sport.

La finalul partidei, Nicolae Dică a vorbit despre jocul echipei sale, dar şi despre comportamentul lui Alibec din momentul schimbării.

"Dacă stăm să ne gândim că am egalat în minutul 90+2, e un punct câştigat. Dar după aspectul jocului cred că meritam să ne impunem. Am controlat repriza a doua. Sunt mulţumit de atitudine băieţilor. Pe final l-am trimis pe Planic vârf lângă Bizon. Iar Bogdan a dat pasa decisivă, iar Gnohere a marcat. Sunt mulţumit.

Dacă aşa a ales Alibec să comenteze, nu am ce să zic. Voi vorbi cu el faţă în faţă. El a avut o atitudine bună, dar am decis să-l introduc pe Bizon, care e foarte bun în careu, dovadă că a reuşit să marcheze. Jucătorii vor avea trei zile de pauză" - a spus Nicolae Dică la Telekom Sport.