Declaraţie halucinantă făcută de Luis Enrique, după Spania - Anglia: ”La pauză, trebuia să-i omor pe jucători” Ce s-a întâmplat în vestiar

Anglia a zdrobit-o pe Spania în prima repriză a meciului din Liga Naţiunilor. După 45 de minute, trupa lui Southgate conducea cu 3-0. Ibericii şi-au revenit însă după pauză şi au mai redus din handicap.

La finalul confruntării, încheiate cu victoria englezilor, scor 3-2, Luis Enrique, selecţionerul Spaniei, a oferit o declaraţie incredibilă.

La pauză, trebuia să-i omor pe jucători. Am ales însă să le ofer încredere, să nu fac nicio schimbare. Le-am explicat că o naţională mare se clădeşte prin suferinţă. În prima repriză am fost îngrozitori, slabi de tot. Ăsta este adevărul şi trebuie să recunoaştem. Am jucat rău în prima parte.

Am făcut multe greşeli individuale, dar după pauză lucrurile au stat mult mai bine. Am reuşit să marcăm, am avut ocazii. O grupă cu două semifinaliste la Mondial nu avea cum să fie uşoară”, a comentat Luis Enrique.

Afla mai multe despre: luis enriquespaniaanglia,