Dezinvolt pe teren, emoţionat la interviuri. Octavian Popescu şi-a găsit cu greu cuvintele după meci: ”Îi mulţumesc lui Cornel Dinu pentru comparaţia făcută”

FCSB

FCSB a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 3-0, echipa UTA Arad, într-un meci din etapa a XII-a a Ligii I.

Au marcat Man '76 (penalti acordat pentru un fault la Octavian Popescu), Coman '90 şi Olaru '90+2.

În minutul 58 de la oaspeţi a fost eliminat Neluţ Roşu, după ce a primit al doilea cartonaş galben.

Vizibil emoţionat la interviul de după meci, Octavian Popescu, noul puşti minune de la FCSB şi-a explicat momentul senzaţional pe care îl trăieşte la gruparea roş-albastră. Totodată, el a ţinut să-i mulţumească lui Cornel Dinu, care l-a comparat în cadrul emisiunii Minutul 91 de la Telekom Sport, cu legendarul Florea Dumitrache:

”Nu mi-am imaginat niciodată că voi ajunge la cea mai bună echipă din România. Grupul este foarte unit, m-a ajutat foarte mult. Dennis Man îmi dă cele mai multe sfaturi. Îi mulţumesc lui Cornel Dinu pentru comparaţia făcută, sper să o ţin tot aşa” a mărturisit Octavian Popescu.

Puştiul FCSB-ului a fost titular şi a obţinut o nouă lovitură de la 11 metri.

Afla mai multe despre: octavian popescu