Dică i-a răspuns lui Edi Iordănescu după atacul lansat de antrenorul Astrei

Nicolae Dică este de părere că echipa sa a făcut un meci modest împotriva lui Sepsi Sfântu Gheorghe, în ciuda scorului de 2-0 pe care l-a arătat tabela de marcaj.

”Nu am făcut un joc bun, mai ales în prima repriză, când nu ne-am creat faze de gol. Am jucat modest şi în defensivă. Am pierdut multe mingi la jumătatea terenului, de acolo au venit şi acele ocazii de gol ale lor. Din repriza secundă ne-am schimbat atitudinea, o dată cu introducerea lui Budescu. Am marcat două goluri. Dar totuşi, nu sunt mulţumit de jocul pe care l-am practicat în această seară. Cristi Tănase a suferit o entorsă. La pauză, Bălaşa mi-a zis că îi este rău. Urmează trei meciuri grele pentru noi. Voi schimba mulţi jucători pentru meciul din Cupa României, cu Hermannstadt”, a declarat Dică la Telekom Sport.

Dică a vorbit şi despre Edi Iordănescu, omul care l-a atacat pe antrenorul FCSB după meciul de ieri, cu Dinamo (DETALII AICI)

”Îl felicit pe Edi pentru rezultatele de la Astra. Eu nu am vrut să deranjez pe nimeni. Îl cunosc pe Edi de când eu eram jucător la Steaua şi el secund, chiar chiar nu am nimic cu el”, a precizat antrenorul FCSB.

Florin Tănase a recunoscut că meciul cu Sepsi a fost unul urât şi spune că terenul a fost unul extrem de prost: ”Sunt 3 puncte câştigate de noi. Un joc urât pentru puţinii spectatori şi telespectatori, dar important sunt cele 3 puncte. Ne-a incomodat terenul. A fost foarte frig şi terenul a fost greu. Sperăm ca la următorul meci să nu mai fie zăpadă pe teren şi cu siguranţă va fi alt fotbal.

E clar că azi nu ne-a mers jocul. Dar după părerea mea trebuie să uităm acest joc cât mai repede şi să privim în faţă pentru că ne aşteaptă meciuri foarte grele. M-am temut de acest meci pentru că noi ne-am mai încurcat de multe ori cu aşa zisele echipe mici”, a declarat Florin Tănase.

Afla mai multe despre: dicafcsbsteauaedi iordanescu