Diego Simeone şi-a explicat gestul obscen din meciul cu Juventus: "Nu a avut nimic de-a face cu ei!" Cui i s-a adresat, de fapt

Antrenorul echipei Atletico Madrid, Diego Simeone, regretă gestul din meciul cu Juventus Torino, din prima manşă a optimilor de finală ale Ligii Campionilor, punctând însă că nu a avut nimic de-a face cu adversarii.

"Vreau să-mi cer scuze încă o dată pentru ceea ce am făcut în timpul meciului, faţă de cei care s-au simţit ofensaţi de gestul meu. Evident, a fost o reacţie urâtă a ceea ce am simţit pentru jucătorii mei şi în nici un fel moment faţă de Juventus", a spus Diego Simeone, într-o conferinţă de presă.

Anterior, Simeone explicase că s-a bucurat astfel "pentru a le arăta suporterilor noştri că am avut curaj".

Atletico Madrid a luat o opţiune serioasă pentru calificarea în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, după ce s-a impus cu 2-0, pe propriul teren, în faţa lui Juventus, miercuri seară.

După golul anulat al lui Morata, graţie sistemului VAR, Atletico Madrid a deschis scorul în minutul 78 prin Gimenez. Ulterior, celălalt fundaş central al lui Simeone, Godin, a marcat şi el şi a stabilit scorul final.

La prima reuşită a lui Atletico, Diego Simeone s-a descătuşat, iar camerele au surprins un gest incredibil al antrenorului madrilenilor.

Afla mai multe despre: simeone