Drăguşin a jucat şi Tottenham a câştigat. Aşteptarea a luat sfârşit. Intrarea fundaşului român, impact uriaş în victoria cu Burnley | VIDEO

Premier League

Tottenham a câştigat, în sfârşit. Spurs a reuşit o victorie la Londra contra celor de la Burnley, care a retrpgradat matematic în Championship.

Tottenham a câştigat. Drăguşin a jucat pe final de meci

Tottenham Hotspur a învins-o, pe teren propriu, pe Burnley, scor 2-1, în etapa a 37-a din Premier League. Radu Drăguşin a intrat la londonezi în repriza secundă.

Jacob Bruun Larsen a deschis scorul pentru Burnley, pe London Stadium, oaspeţii având nevoie de victorie pentru a mai putea spera la salvarea de la retrogradare.

Tottenham a egalat repede, prin fundaşul Pedro Porro, din pasa lui Brennan Johnson, şi la pauză a fost scor egal, 1-1.

Acum ai 50% pentru 24 luni reducere la abonamente la trecerea de pe PrePay. Oferta, la Orange

Ange Postecoglou a efectuat modificări şi l-a introdus în joc pe Radu Drăguşin, în minutul 72, iar zece minute mai târziu Micky van de Ven a înscris golul victoriei pentru Tottenham, din pasa lui James Maddison.

Acum ai nelimitat minute şi SMS, de la 3€/lună, abonament la portare. Oferta, la Orange

Londonezii s-au impus cu 2-1. Este prima victorie după patru înfrângeri consecutive, şi sunt pe locul 5, cu 63 de puncte. Burnley este deja retrogradată, alături de Sheffield, cu 24 de puncte care o plasează pe locul 19.

Rezultate înregistrate sâmbătă, în etapa a 37-a, din Premier League:

• Fulham – Manchester City 0-4 (Gvardiol 13, 71, Foden 59, Julian Alvarez 90+6 penalty)
  • Bournemouth – Brentford 1-2 (Solanke 89 / Mbeumo 86, Wissa 90+5)
  • Everton – Sheffield United 1-0 (Doucoure 31)
  • Newcastle – Brighton 1-1 (Longstaff 45+5 / Veltman 18)
  • Tottenham – Burnley 2-1 (Porro 32, van de Ven 82 / Bruun Larsen 25)
  • West Ham United – Luton Town 3-1 (Ward-Prowse 54, Soucek 65, Earthy 76 / Sambi Lokonga 6)
  • Wolverhampton – Crystal Palace 1-3 (Cunha 66 / Olise 26, Mateta 28, Eze 73)

Afla mai multe despre: radu dragusinpremier leaguetottenhamstranieri