Echipa lui Boloni s-a calificat în semifinalele Cupei Belgiei. Antwerp a învins-o pe Standard Liege. A jucat şi Denis Drăguş

Royal Antwerp, echipa antrenată de Ladislau Boloni, a învins-o pe Standard Liege, scor 3-1 şi s-a calificat în semifinalele Cupei Belgiei.

Standard a condus la pauză, 1-0, prin golul lui Lestienne. Elevii lui Boloni au revenit însă după pauză şi a întors soarta meciului. Fostul campion din Premier League, De Laet, a egalat, iar apoi Benson şi Mbokani au înscris pentru victoria lui Antwerp.

În minutul 83 a intrat pe teren Denis Drăguş, însă internaţionalul român nu a reuşit să îşi ajute echipa. Finalul meciului a fost încins, Boljevic de la Standard şi Lamkel de la Antwerp au fost eliminaţi în minutele de prelungire ale partidei.

Neînvinsă de opt meciuri în toate competiţiile, Antwerp stă bine şi în campionat, fiind pe locul 2, cu 37 de puncte, după 19 etape şi după FC Bruges, 45 de puncte, din 18 jocuri, dar înaintea formaţiilor Gent, Standard Liege şi Charleroi (18), toate cu câte 35 de puncte.

Afla mai multe despre: bolonidragus