Egal fără goluri în derby-ul Juventus - AS Roma. Primul pas greşit în Serie A pentru Thiago Motta

Serie A

Juventus şi AS Roma s-au întâlnit la Torino în unul dintre cele mai aşteptate meciuri ale etapei a treia din Italia.

Fără goluri între Juventus şi AS Roma

Juventus Torino a încheiat la egalitate, pe teren propriu, cu AS Roma, scor 0-0, în etapa a treia din Serie A.

La Torino, Juventus şi AS Roma au disputat o primă repriză aprinsă, cu faze de poartă, dar goalkeeperul romanilor, Svilar, a păstrat scorul alb.

Meciul a fost echilibrat şi în repriza secundă. Juventus a trecut pe lângă gol în minutul 49, prin Vlahovic, iar oaspeţii au ratat prin Angelino şi scorul final a fost Juventus Torino - AS Roma 0-0.

Udinese, victorie dramatică cu Como

Într-un alt meci, Udinese s-a impus cu 1-0 în faţa celor de la Como, prin golul înscris de Brenner, în minutul 43. Oaspeţii puteau egala din penalty, în minutul 90+5, dar Okoye a ratat şi Udinese a învins.

În clasament, Juventus este pe locul al doilea, cu şapte puncte, Udinese are tot şapte puncte, dar ocupă poziţia a patra. AS Roma este în subsolul ierarhiei din Serie A, cu două puncte, pe locul 17. Como e ultima clasată, cu un singur punct.

Afla mai multe despre: serie ajuventusas roma