Descarcă aplicația: orange sport Live TV Orange Sport: 1 2 3 4

Egalul de la Botoşani nu îi mulţumeşte pe cei de la FC Voluntari. Reacţia lui Florin Pârvu: ”Plecăm dezamăgiţi”

Superliga

FC Botoşani şi FC Voluntari au remizat, scor 0-0, într-un meci din penultima etapă a play-out-ului. Ambele echipe au ratat câteva ocazii mari, însă moldovenii se pot declara nemulţumiţi, după ratarea monumentală semnată de Enzo Lopez în prelungiri.

După o prima repriză în care cele două contracandidate s-au anihilat reciproc, FC Botoşani a preluat iniţiativa şi a ratat câteva ocazii monumentale.

Cu toate acestea, ilfovenii au avut momente bune de joc şi puteau da lovitura în minutul 80, însă Ricardinho a ratat o şansă imensă.

La finalul partidei, Florin Pârvu s-a declarat nemulţumit de punctul obţinut, însă şi-a felicitat jucătorii şi a susţinut că este încrezător în privinţa ultimei partide din acest play-out, cu ”U” Cluj, pe teren propriu.

”Ne mulţumeşte rezulatul, pentru că am venit să câştigăm. Am jucat deschis. Cred că Botoşani nu şi-a creat vreo ocazie în prima repriză, noi am avut două situaţii, dar nu am reuşit să le fructificăm.

S-a văzut că ne-am dorit să câştigăm, dar nu am reuşit. Este adevărat că ei au au avut o ocazie foarte mare la ultima fază.

Nu cred că rezultatul este echitabil, dar mă gândesc că mai avem un joc (n.r. cu U Cluj), pe care trebuie să îl câştigăm. Îi felicit pe jucători, pentru că am văzut atitudine. Au respectat ce le-am cerut, atât ofensiv, cât şi defensiv.

Din păcate suferim la finalizare. Presiunea este foarte mare în play-out.

Vom vedea ce rezultate vor fi în ultima etapă. Este clar că plecăm dezamăgiţi de la Botoşani”, a spus Florin Pârvu, după Botoşani - Voluntari 0-0.

Afla mai multe despre: fc voluntarisuperligaflorin pârvufc botoşani