Elveţienii, resemnaţi după succesul ”roş-albaştrilor”: ”Lugano a dat victoria din mână”galerie foto

„Lugano a dat victoria din mână”, au titrat elveţienii după succesul FCSB-ului din meciul cu FC Lugano, scor 2-1.

”2700 de suporteri au venit la Lucerna. Atât au vrut sau au putut să vină la primul meci european pentru Lugano pe aşa zisul teren propriu. Şi la capătul primelor 45 de minute aveau toate motivele să se felicite pentru alegerea făcută, pentru că echipa lor conducea cu 1-0 şi mai irosise alte situaţii importante. Impresionaseră Mariani, omul cu construcţia şi Bottani, cel care a şi marcat. Însă entuziasmul lor s-a risipit repede în a doua repriză.

Românii au jucat altceva şi au marcat de două ori. Budescu a înscris un gol fantastic deloc anunţat de desfăşurarea fazei, după care a venit al doilea în urma unei combinaţii minunate dreapta-stânga, pe care finalizat-o Morais. Mariani a ieşit foarte nervos, vizibil iritat de faptul că este schimbat şi fără el Lugano nu a mai pus probleme, iar gândul i se întoarce acum din nou la campionat, acolo unde e în suferinţă”, au scris elveţienii de la Blick.

Afla mai multe despre: liga europafcsbluganoelvetia