Emil Săndoi s-a supărat pe jucătorii lui, după eşecul cu Craiova. ”Meritam cel puţin un rezultat de egalitate!” Ce reproşuri a avut

Chindia Targoviste

CS Universitatea Craiova a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Chindia Târgovişte, în etapa a XXVIII-a a Ligii 1.

La finalul meciului, Emil Săndoi a fost supărat pe jucători şi nu şi-a menajat fotbaliştii. El şi-a tras la răspundere fundaşii pentru că nu au gestionat bine faza la care Gustavo a marcat. De asemenea, el nu a fost mulţumit de faptul că elevii săi nu au fost incisivi în faţa porţii.

”Meritam cel puţin un rezultat de egalitate!”

”În prima repriză, am început puţin ezitant jocul, dar îmi pare rău că luat gol la o fază la care nu e permis să iei gol. A fost o centrare de pe linia de tuşă, care trebuia blocată. Gustavo nu avea voie să apară acolo singur. E o greşeală care ne costă.

Am avut o a doua repriză bună, în care am dominat jocul, ne-am creat şi mai multe ocazii bune de a marca. Iacob are o tehnică bună, trebuia să interpreteze altfel faza de acolo. Trebuie să anticipezi puţin. A fost un duel aerian, câştigat de un jucător al nostru, trebuia să se întoarcă mai devreme cu faţa la poartă. Mă rog, sper ca data viitoare să nu se mai întâmple aşa cum s-a întâmplat astăzi.

Meritam cel puţin un rezultat de egalitate. Sunt din Craiova, respect echipele din Craiova, dar, după aspectul jocului, meritam cel puţin un rezultat de egalitate.Sunt foarte supărat. E adevărat, au fost nişte greşeli şi etapa trecută, cu FC Botoşani. Dacă ni se dă penalty şi cartonaş roşu pentru ei în minutul opt, gestionam altfel partida.

A fost o greşeală flagrantă împotriva noastră. În rest, sunt foarte supărat pe băieţi, pentru că ne trec nişte puncte printre degete, pierdute din cauza unei naivităţi sau a lipsei de experienţă”, a declarat Emil Săndoi.

Clasament: 1. CFR Cluj - 67 de puncte, 2. FCSB - 59, 3. CS Universitatea Craiova - 48, 4. FC Voluntari - 46, 5. FC Botoşani - 45, 6. Farul - 42, 7. FC Argeş - 41, 8. UTA - 37, 9. Rapid - 36,  10. Sepsi - 33, 11. Chindia - 29, 12. CS Mioveni - 28, 13. FC U Craiova - 27,  14. FC Dinamo - 16, 15. Gaz Metan Mediaş - 14, 16. Academica Clinceni - 11.

Afla mai multe despre: săndoi-chindia-liga 1