Emoţii pentru Cristiano Ronaldo după accidentarea suferită în El Clasico. Care e situaţia portughezului şi prima reacţie

Real Madrid

Cristiano Ronaldo s-a accidentat în prima repriză a derbiului cu FC Barcelona şi a fost schimbat la pauza întâlnirii încheiate cu scorul de 2-2, dar nu riscă să rateze finala Ligii Campionilor, programată pe 26 mai, contra lui Liverpool.

Starul portughez s-a lovit la gleznă în minutul 14, la faza în care a înscris golul de 1-1, dar a dus la bun sfârşit prima repriză. Zinedine Zidane a risipit, însă, cele mai mari temeri ale fanilor madrileni, anunţând că Ronaldo se va recupera în timp util pentru marea finală de la Kiev.

"Luni vom vedea exact ce s-a întâmplat. În acest moment nu este bine, dar va fi vorba despre ceva minor. Ronaldo părea să creadă că nu e ceva serios. Nu este o problemă pentru finala Ligii Campionilor", a spus tehnicianul francez, la finalul meciului, pentru Movistar Partidazo.

Acum, rămâne de văzut cât de serioasă este problema lui Cristiano Ronaldo şi cât timp îi va lua ca să se recupereze complet.

În partida de duminică seară, Cristiano Ronaldo a înscris golul cu numărul 43 în acest sezon, în 42 de apariţii.

Afla mai multe despre: ronaldoaccidentarezidane