Entuziasm la UTA după primul punct obţinut în Liga 1: ”Ne propunem play-off-ul!”. Ce a spus omul meciului cu Viitorul despre atmosfera din vestiarul arădenilor

UTA

Horaţiu Moldovan, portarul UTA-ei, s-a arătat optimist după primul punct obţinut de arădeni de la revenirea în Liga 1.

Goalkeeper-ul în vârstă de 22 ani a declarat că echipa sa îşi propune să ajungă printre primele şase echipe din Liga 1, la finalul sezonul regulat. Moldovan a avut cuvinte de laudă la adresa colegilor săi, atât datorită rezultatului obţinut, cât şi pentru atmosfera generală din vestiarul UTA-ei.

”E un start cu dreptul în Liga I, era important să nu pierdem la o echipă bună, Viitorul, o echipă care pasează. Pentru noi e un start cu dreptul, plecăm cu un punct de la echipa care joacă poate cel mai bun fotbal.

Ne-am apărat bine şi nu le-am dat ocazia să marcheze. Este un grup foarte frumos la UTA, băieţi foarte primitori, cei care am venit ne-am integrat foarte bine şi sperăm să o ducem cât mai bine sezonul ce urmează, avem multe echipe în faţă. Ne propunem play-off-ul, acum vedem ce reuşim.”, a declarat Horaţiu Moldovan, de la UTA Arad, care a fost desemnat omul meciului.

Viitorul Constanţa – UTA Arad, din prima etapă a Ligii 1, s-a terminat 1-1. Golurile partidei au fost marcate de Gabriel Iancu în minutul 43, din penalty, şi de Valentin Buhacianu în minutul 45.

Afla mai multe despre: utaviitorulliga 1