EXCLUSIV | Sepsi - Voluntari, meciul cu faze de foc pentru arbitri! Constantin Zotta a analizat golul anulat al ilfovenilor: "Aici nu mai pot să-i iau apărarea" VIDEO

Superliga

Expertul Telekom Sport, Constantin Zotta, a analizat fazele controversate ale partidei Sepsi - FC Voluntari, scor 1-2. Fostul arbitru internaţional susţine că brigada condusă de Horia Mladinovici a greşit la cele mai importante faze.

VIDEO Sepsi - FC Voluntari 1-2

Ilfovenii au reuşit o revenire în faţa lui Sepsi şi s-au impus cu 2-1. Meciul a fost unul spectaculos, cu cel mai rapid gol al actualei ediţii de campionat, dar şi cu faze controversate.

Iniţial, centralul Horia Mladinovici a greşit, când nu le-a acordat celor de la Sepsi un gol în minutul opt al partidei. Apoi, în a doua repriză, Mladinovici le-a anulat un gol celor de la Voluntari, analizat de Constantin Zotta: "Golul e anulat pentru offside la Paşcanu. E lovitură liberă indirectă, el (n.r. - centralul Horia Mladinovici) semnalizează presupusa poziţie de afară din joc.

Din ce vedem aici, Fulop îl scoate. E pe linie cu portarul, iar Fulop îl scoate. Nu e offside. Dacă la faza golului neacordat lui Urizcă (n.r. - tuşierul) i-am luat apărarea, aici nu mai pot. De asemenea, Vaşvari pare că e împins de Paşcanu", a declarat expertul Telekom Sport în cadrul emisiunii Sport Report.

Afla mai multe despre: constantin zotta,