EXCLUSIV | Viitorul antrenor de la FCU Craiova, avertizat: "Nu-şi dă seama". Mititelu întârzie numirea oficială

FC U Craiova

FCU Craiova 1948 încă nu are anternor, după plecarea lui Marius Croitoru, şi Basarab Panduru nu crede că e o strategie bună pentru clubul lui Adrian Mititelu. "Pandi" a spus, la Minutul 91, că până va pune un antrenor, echipa din Bănie va mai pierde meciuri, iar situaţia din clasament poate fi şi mai grea.

Plecarea lui Marius Croitoru a lăsat un gol pe care Adrian Mititelu nu l-a "umplut" la FCU Craiova 1948. Faptul că numirea unui antrenor întârzie în Bănie l-a făcut pe Basarab Panduru să tragă un semnal de alarmă pentru echipa "alb-albastră".

Marius Croitoru a plecat de la FC U Craiova 1948 în urmă cinci meciuri, după înfrângerea oltenilor de pe teren propriu, 0-1 cu Chindia. De atunci, Adrian Mititelu încă n-a găsit antrenorul potrivit pentru echipa sa, după ce l-a făcut praf pe Croitoru.

Adrian Mititelu l-a dorit pe Walter Zenga, dar antrenorul italian nu a mai ajuns în Bănie. Faptul că încă n-a reuşit să numească un tehnician pe banca FCU Craiova ar trebui să-l îngrijoreze pe patronul din Bănie, crede Basarab Panduru, care nu vede cu ochi buni această întârziere.

"Probabil că aşteaptă pauza ca să pună antrenorul. A tot spus că vrea să pună un antrenor, nu din ăştia nepricepuţi. Unul priceput, cel mai bun. Ăştia pricepuţi probabil că aşteaptă şi ei pauza ca să antreneze echipa două săptămâni. (...) Ăla priceput, probabil, zice 'stai, bă, puţin că peste ceva timp avem pauză'. Dar nu-şi dă seama că până la pauză mai pierzi meciuri", a spus Panduru, la Orange Sport.

După plecarea de la FCU Craiova 1948, Marius Croitoru a semnat cu FC Argeş.

Afla mai multe despre: fcu craiova 1948adrian mititeluantrenor