Fanii FCSB, scandări împotriva lui Toni Petrea la finalul meciului cu CFR! ”Demisia, demisia. Lasă-ne!”

FCSB

FCSB a remizat, duminică, pe Arena Naţională, scor 3-3, cu CFR, într-un meci din etapa a XXII-a campionatului, în care gazdele au înscris ultimul gol după minutul 90.

Au marcat: Octavian Popescu ’24, V. Gheorghe ’71, Cristea ‘90+4 / Debeljuh ’36, ’40, Chipciu ‘77. Potrivit organizatorilor, pe Arena Naţională au asistat la meci aproximativ 14 mii de suporteri.

Galeria FCSB-ului a fost prezentă la meci pentru a-şi încuraja echipa. Aproape de finalul meciului, suporterii şi-au manifestat nemulţumirea şi au strigat împotriva lui Toni Petrea. De asemenea, ei nu au ezitat să îl taxeze pe patronul roş-albaştrilor.

”Demisia, demisia. Lasă-ne!”

În minutul 90+3, FCSB a reuşit să egaleze prin Iulian Cristea, dar scandările au continuat să se audă. “Demisia, demisia”, “Gigi, lasă-ne”, au strigat suporterii aproape de finalul meciului FCSB-CFR 3-3.

CFR Cluj este lider în clasamentul Ligii 1 Casa Pariurilor, cu 58 de puncte, în timp ce FCSB este pe doi, cu 48 de puncte. Poziţia a treia este ocupată de FC Voluntari, care are 38 de puncte.

Afla mai multe despre: fcsb-cfr-dan petrescu