Farul Constanţa, victorie în al doilea amical al verii. "Marinarii" au înscris de cinci ori într-o partidă de 120 de minute

Farul Constanța

Farul Constanţa a învins, miercuri, pe Zimbru Chişinău, formaţie care a încheiat pe locul 3 campionatul Moldovei şi va evolua în turul 2 al Conference League, scor 5-3, într-un meci disputat la Baza Sportivă a Academiei Hagi.

A fost o partidă în care ambele formaţii au rulat întreg lotul avut la dispoziţie, cu precizarea că pentru Farul au lipsit mai mulţi jucători: Gustavo Marins, Gabi Iancu, Ionuţ Larie, Gabriel Buta şi Luca Banu. Au debutat, în schimb, ultimii trei sosiţi în această vară, portarul Răzvan Ducan, fundaşul Mihai Bălaşa şi mijlocaşul Andrei Ciobanu.

Farul Constanţa, trei partide la rând împotriva campioanei Moldovei

Au marcat: Cojocaru 7, 27, Grigoryan 11, M.Popescu 31, Rivaldinho 60 / Justice 8, Alaribe 83, Pegza 116. Partida a fost arbitrată de o brigadă din Constanţa condusă de Claudiu Marcu.