FCSB a agitat apele la PAOK! Grecii cer demiterea lui Răzvan Lucescu: ”A comis-o! Eşti mic, Luce”

Fotbal internațional

FCSB a obţinut o victorie uriaşă, 1-0 la Salonic, contra lui PAOK, iar campioana României a luat o opţiune serioasă la calificarea în primăvara Europa League.

Grecii au răbufnit şi cer demiterea lui Lucescu

FCSB s-a impus pe Toumba, contra lui PAOK, scor 1-0, graţie reuşitei semnate de Daniel Bîrligea la ultima fază a primei reprize. Roş-albaştrii s-au apărat excelent în repriza a doua, deşi au rămas cu un om mai puţin în minutul 56, după eliminarea lui Darius Olaru.

PAOK a controlat autoritar meciul în ultima jumătate de oră, însă nu şi-a creat foarte multe ocazii de gol, iar campioana României a plecat cu cele trei puncte din infernul de la Salonic.

După meci, lumea din Grecia a răbufnit şi i-a cerut demisia lui Lucescu.

”Cred că echipa trebuie să schimbe antrenorul. Lucescu nu se mai descurcă. Tot anul ăsta a fost un eşec”, ”Antrenorul a comis-o”, ”Problema e la jucători şi la antrenor”, ”Eşti mic, Luce”, ”Vrem schimbarea antrenorului, ne-am săturat”, sunt doar câteva dintre comentariile apărute pe pagina oficială de Facebook a celor de la PAOK Salonic.

Afla mai multe despre: paokrăzvan lucescufcsb