FCSB se întoarce cu victorii pe linie din cantonament! A învins şi în al doilea meci de pregătire. Rapid a pierdut cu o campioană din Europa

FCSB a încheiat stagiul de pregătire din Ţările de Jos cu o victorie, scor 2-1, împotriva celor de la Almere City FC. În Slovenia, Rapid a pierdut în al treilea meci de pregătire, scor 1-0, cu Celje.

Cum s-au descurcat FCSB şi Rapid în meciurile de pregătire de vineri

După 8-0 partida amicală cu echipa locală Apeldoorn, din Ţările de Jos, FCSB a învins, vineri, cu scorul de 2-1, echipa Almere City FC.

Golurile au fost marcate în prima repriză, de David Miculescu (’18) şi Alexandru Băluţă (’42) pentru FCSB, respectiv de Kornelius Hansen (’21) pentru olandezi.

Acest meci a reprezentat debutul lui Daniel Popa în tricoul FCSB.

FCSB a început jocul în următoarea formulă: Vlad - Creţu, Ngezana, Dawa, Radunovic - Lixandru, Alhassan - Ştefănescu, Băluţă, Musi – Miculescu. Pe parcursul jocului au mai intrat Edjouma, Kiki, Chiricheş, Antwi, Daniel Popa, Haruţ, Luis Phelipe, Toma, Radaslavescu şi Pandele.

Campionii Superligii, un eveniment susţinut de Superbet, vor reveni sâmbătă la Bucureşti, urmând ca de luni să pregătească meciul din Supercupa României, care va avea loc joi seară, de la 20:00, pe Stadionul Steaua.

Rapid a pierdut al treilea amical din cantonamentul din Slovenia. A fost învinsă de Celje, campioana din sezonul trecut din Slovenia.

Singurul gol al partidei a fost marcat în minutul 64, din corner. Giuleştenii vor mai disputa două amicale în acest cantonament, cu Zaglebie, din Polonia, şi Maribor, vicecampioana Sloveniei, după care vor reveni în ţară pentru startul noii stagiuni.

Afla mai multe despre: cantonament fcsbcantonament rapid