Florin Andone a marcat, însă Deportivo La Coruna a pierdut din nou. Real Sociedad a făcut spectacol şi s-a impus cu 4-2

Deportivo La Coruna a pierdut din nou pe propriul teren si a rămas cu un singur punct după trei etape disputate. Atacantul român a egalat, în minutul 50, în partida cu Real Sociedad, însă bascii au revenit, s-au impus cu 4-2 şi au maximum de puncte, la egalitate cu liderul FC Barcelona.

Meciul a început practic cu 2-0 pentru oaspeţi, după golurile marcate de Juanmi '3 şi Illarramendi '4, ambele după faze suspecte de ofsaid. Depor a reuşit să egaleze, prin reuşitele lui Adrian Lopez '27 şi Andone '50.

La acest scor, românul, care a marcat cu un şut din interiorul careului mic, a fost înlocuit de Bakkali, în minutul 71. Finalul a aparţinut formaţiei Real Sociedad, care a înscris încă de două ori, prin Diego Llorente '83 şi din nou Illarramendi '86.

La gazde a debutat şi atacantul Lucas Perez, care a revenit sub formă de împrumut de la Arsenal Londra. El a intrat în minutul 49, în locul lui Bruno Gama.

Real Sociedad se alătură formaţiei FC Barcelona în fruntea clasamentului, cele două echipe fiind singurele cu maximum de puncte după trei meciuri. Deportivo rămâne provizoriu pe locul 14, cu un punct.

Afla mai multe despre: florin andonereal sociedadspaniala ligafc barcelonaromaniaillaramendi