Florin Coman a revenit pe teren chiar în derby-ul cu Rapid: ”Am aşteptat mult această revanşă”

FCSB a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (1-1), pe FC Rapid, într-un meci din etapa a XX-a a Ligii 1 Casa Pariurilor.

Giuleştenii au jucat în inferioritate numerică din minutul 77, după eliminarea lui Junior Morais pentru două cartonaşe galbene. FCSB s-a impus după două goluri înscrise în prelungiri.

Florin Coman a fost accidentat o perioadă lungă te timp, iar mijlocaşul a revenit pe teren chiar în derby-ul cu Rapid.

Jucătorul a revenit după patru luni de pauză. A recunoscut că are nevoie de pregătire suplimentară.

”I-am presat, am fost în jumătatea lor mai tot timpul. Am încercat. Am marcat pe finalul doua goluri. Am aşteptat această revanşă. Suntem intr-o formă foarte bună. Sper să fie tot aşa şi in meciul cu Sepsi.

Am jucat azi dar eu sunt in spate cu pregătirea, cu tot. Am câteva antrenamente. Am suferit o intervenţie chirurgicală. Nu sunt un puştiu pot să joc, de asta am jucat azi. Trebuie să aştept pauza din iarnă.

Nu ştiu despre nicio ofertă pe numele meu. Sunt sub contract cu FCSB. Vreau sa iau campionatul şi după vom vedea. CFR nu se încurcă momentan. Dar noi suntem puşti, FCSB are pe cine sa vândă, CFR nu ştiu. Sperăm totuşi să luăm campionatul, asta ne lipseşte”, a declarat Florin Coman după meci.

În clasament, primele şase locuri sunt ocupate de CFR Cluj - 51 de puncte, FCSB - 46 de puncte, FC Voluntari - 34 de puncte, FC Botoşani - 33 de puncte, Rapid - 31 de puncte şi CS Universitatea Craiova - 31 de puncte.

• 404 minute în şapte meciuri din toate competiţiile acestui sezon la FCSB, timp în care a marcat o dată.

Afla mai multe despre: fcsbflorin comanrapid