Forma slabă a unei pretendente la titlu îi ridică semne de întrebare lui Basarab Panduru: ”Începi să te gândeşti”

Superliga

Universitatea Craiova a fost învinsă de Poli Iaşi, scor 0-2, într-un meci din etapa a noua a Superligii.

După o primă repriză modestă, Universitatea Craiova s-a năpustit în atac şi a ratat câteva ocazii monumentale, dar şi un penalty prin Alexandru Mitriţă, în minutul 58.

Pe final, oltenii au fost surprinşi pe un contraatac, iar Thailson a dublat avantajul moldovenilor, după un carambol cauzat şi de terenul impracticabil.

Craiova pierde teren în lupta pentru primul loc. Al treilea meci consecutiv fără victorie pentru olteni

Basarab Panduru a tras un semnal de alarmă referitor la forma slabă înregistrată de olteni în ultima perioadă şi a adus în discuţie partida cu Dinamo din urmă cu trei săptămâni, când trupa lui Gâlcă a pierdut cu 2-3, deşi a avut doi oameni în plus în ultima parte a jocului.

”Prima repriză, foarte slabă Craiova. Nu le-a convenit terenul ăsta, ploaia, ceva nu a fost în regulă, 1-0 pentru Iaşi, începi să joci, te duci peste ei, ai ocazii mari.

Te trezeşti că pierzi un meci cu 2-0, după ce ai controlat repriza a doua. După această pauză vine meciul de la Iaşi, care îţi dă toate calculele peste cap, dar, uite, pierzi la Dinamo cu doi oameni în plus, pierzi la Iaşi şi începi să te gândeşti...”, a spus Basarab panduru, la Prima Sport.

Panduru îi găseşte circumstanţe lui Mitriţă pentru penalty-ul ratat

”Penalty-ul ăsta executat peste poartă, este terenul prost, se poate să dai peste poartă. A vrut să dea tare, plasa laterală şi probabil i-a fugit puţin piciorul”, a adăugat Panduru.

În următoarea etapă, Universitatea Craiova se va deplasa pe terenul lui ”U” Cluj.

Afla mai multe despre: superligauniversitatea craiovapoli iaşi