Formaţia lui Laurenţiu Reghecampf, UMILITĂ în campionat. Românul e la un pas de demitere

Al Wasl, echipa antrenată de Laurenţiu Reghecampf a fost învinsă categoric (1-5) pe teren propriu de Al Sharjah.

Oaspeţii au condus cu scorul de 4-0 până în minutul 80. Coronado de două ori, Mendes şi Gomes au marcat pentru oaspeţi, iar Lima a înscris golul formaţiei lui Laurenţiu Reghecampf. În minutul 84, oaspeţii au mai punctat încă o dată prin Meloni.

Presa arabă scrie că românul ar putea fi demis de la cârma echipei care acum ocupă ultimul loc în campionat, cu un singur punct.

La Telekom Sport, soţia lui Reghecampf, Anamaria Prodan a mărturisit în urmă cu o săptămână că Reghecampf nu riscă demiterea:  ”Nu s-a pus problema ca Laurenţiu Reghecampf să fie demis. El are 8 jucători accidentaţi în acest moment, alţi doi de la tineret şi alţi trei de la echipa mare sunt la echipele naţionale. Merge mai departe. Are un proiect pe doi ani, iar cei de la echipă ştiu exact valoarea lotului şi ce se întâmplă acolo. Nu s-a pus niciodată problema să fie dat afară” a explicat Anamaria Prodan la Telekom Sport.

Afla mai multe despre: laurenţiu reghecampf